transparent
rgba(9,60,5,0.59)

Sürdürülebilir Gelişim

Keşfet

‘MARNYS PLANET’, ÇEVREYE BAĞLILIĞIMIZ

Doğa, MARNYS’in kalbi

Doğa, iş projemizin kalbi ve aynı zamanda ana kaynak kaynağımızdır ve bu nedenle, onu koruma ve özen gösterme taahhüdümüzün çok farkındayız.

Çevresel ayak izimizi azaltmaya yardımcı olmak bizim sorumluluğumuz ve görevimizdir, bu nedenle Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) planımızın bir parçası olarak ‘MARNYS PLANET’ Sürdürülebilir Kalkınma programını oluşturduk.

Aşağıda, atık ve emisyonları azaltmayı, su ve enerjiyi korumayı, malzemeleri geri dönüştürmeyi ve koruma çabalarını artırmayı amaçlayan ‘MARNYS PLANET’ programının eylemlerinden bazılarını görebilirsiniz.

rgba(9,60,5,0.84)

EMİSYON AZALTIMI

Bu amaçla 2019 yılında hayata geçirilen projelerden biri de Murcia Bölgesi’nde (İspanya) bugüne kadarki en büyük öz tüketim sistemi olan güneş enerjisi sisteminin kurulmasıdır. Enerji tasarrufu ve sürdürülebilir uygulamaların teşviki açısından, bu sistem yılda yaklaşık 1.250.000 Kwh/yıl üretebilecek ve bu da 14.500 ormandan oluşan bir orman tarafından emilen CO2 miktarına eşdeğer yıllık 440 ton CO2’nin atmosfere salınmasını önlemeyi gerektiriyor. ağaçlar. Ayrıca bu sistem elektrik şebekesine deşarjsız bir sistem olacak ve güneş enerjisi sisteminin ürettiği enerjinin %100’ü şirket içinde tüketilecektir.

Tesislerimiz 2020 yılından bu yana inşaat için A Sınıfı Enerji Derecelendirme Ölçeğinde en üst seviye olan A Sınıfı Enerji Verimliliği Sertifikasına sahiptir.

Kurumsal araç filomuz, enerji verimliliğini optimize eden ve çevresel etkiyi azaltan hibrit araçlardır.

KARBON NÖTR NAKLİYE

MARNYS®’de, size gönderdiğimiz herhangi bir ürünün iklim üzerinde sıfır etki ile size ulaşması için gönderilerimizin karbon ayak izine göre hareket ediyoruz. Bunu nasıl yaparız?

İspanya ve Portekiz’e yaptığımız sevkiyatların karbon ayak izini hesaplıyor ve çevre koruma projelerine destek vererek bunu dengeliyoruz.

GERİ DÖNÜŞÜM VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

MARNYS® ambalajı, sürdürülebilir şekilde yönetilen ormanlardan, PEFC ve FSC İspanya sertifikalarına sahip geri dönüştürülmüş ve kontrol edilebilir kaynaklardan elde edilen geri dönüştürülebilir kağıttan yapılmıştır.

Ofislerimizde hafif ambalajlar, kağıt ve karton ve atık pillerin seçici olarak toplanması ve ayrıca diğer kağıt azaltma önlemlerinin uygulanması, PEFC ve FSC İspanya sertifikalarına sahip ambalaj malzemeleri ve su ve enerji tüketiminde tasarruf için ECOEMBRES geri dönüşüm noktaları bulunmaktadır.

Ofislere ve resepsiyona giriş kapısı, daha hijyenik, sağlıklı ve enerji tasarruflu bir çalışma alanı sağlayan bir hava perdesine sahiptir. Ayrıca, ağır metal içermeyen mürekkepler kullanarak çevresel etkiyi en aza indiren tonerlere sahip çevre dostu yazıcılarla çalışıyoruz.

Aynı şekilde plastik poşet kullanımını da azaltıyor ve sınırlandırıyoruz. Bu nedenle kurumsal MARNYS® çantamız, çevre dostu ve tekrar kullanılabilir bitkisel bir kumaş olan doğal jütten yapılmıştır.

1 Ocak 2019’da yürürlüğe giren Alman VerpackG Ambalaj geri kazanım ve geri dönüşüm yönetmeliğine uyarak aşağıdakileri sağlarız:

  • Ambalaj ve nakliye malzemelerinin geri dönüşümü ve yeniden kullanımı.
  • Sera gazlarının üretimini azaltmak.
  • Atık yönetiminin kontrolü.

‘Ona süt bıyığı boya’ kampanyası için 800 litre süt bağışladık.

2022 Dünya Saati Uygulamasına Dahil Oluyoruz

MARNYS – Martínez Nieto, S.A, 2020 sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

MARNYS Lojistik Süreçlerini Karbon Nötr Hale Getiriyor