1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Eklem ve Kemiklerimiz

Eklem ve Kemiklerimiz

Şimdi sonbahardayız ve onunla birlikte sıcaklıkta bir düşüş ve nemde bir artış hissetmeye başlıyoruz. Her iki faktör de genellikle boğaz, burun veya kafadaki rahatsızlıktan, aynı zamanda kemiklerde ve eklemlerde rahatsızlıktan kaynaklanmaktadır. Bu yazıda size soğuk algınlığı ve eklem problemleri arasındaki ilişkiden ve bunların nasıl rahatlatılacağına dair birkaç ipucundan bahsedeceğiz.

Soğuk algınlığı neden kemiklerde, kaslarda ve eklemlerde rahatsızlığa neden olur?

Sonbahar ve kış aylarında sıcaklık aniden düşer, böylece soğuk nedeniyle kaslar kasılır ve eklemler basınç altına alınır. Bu basınç, eklemlerin sertleşmesine neden olan ve bu nedenle uyuşma veya rahatsızlık gibi rahatsızlıklara neden olan şeydir. Bu tür bir rahatsızlığın, daha önce iskelet kas sistemine darbe almış kişilerde daha şiddetli veya fark edilir hale gelmesi muhtemeldir.

Vücudumuzu sıcak ve sabit bir sıcaklıkta tutmak için, bu rahatsızlıkları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Nem ve hava değişiklikleri eklemleri nasıl etkiler?

Gördüğümüz gibi, sıcaklık değişimleri, özellikle ani düşüşler, kemikleri ve eklemleri daha aktif hale getirmez. Kasların yaşadığı kasılmalar nedeniyle daha da gerilirler, hatta vücudun tamamen korunmayan kısımlarında, örneğin ellerde ve boyunda daha da gerginleşirler.

İspanyol Romatoloji Derneği’ne göre, soğuk, kıkırdakların yağlanmasından sorumlu olan sinovyal sıvının viskozitesinin artmasına neden olabilir; Sonuç olarak, eklemin esnekliğinin azalmasına neden olan ve kemiği etkileyen sürtünme ve sertlik artar.

Atmosferik basınç

İspanyol Romatoloji Derneği ayrıca soğuk, yağmur ve atmosferik basıncın kemiklerde ve eklemlerde rahatsızlık hissini kötüleştirdiğini tavsiye eder.

Kemik ve eklem rahatsızlığını hafifletir

Uluslararası Osteoartrit Vakfı’na (IAFO) göre, eklem problemleri hem erkekleri hem de kadınları etkilemektedir. Bununla birlikte, 35 yaşından sonra, kadınların% 73’ü bu tür eklem rahatsızlığından muzdaripken, erkeklerin sadece% 63’ü bunu yapar. Vücudun etkilenebilecek ana kısımları dizler, bilekler, ayak bilekleri, eller ve boyundur.

Hangi besin maddeleri kemikler ve eklemler için faydalıdır?

Dengeli bir diyet, düzenli fiziksel aktivite ve sağlıklı alışkanlıklar, kemiklerinizi ve eklemlerinizi iyi durumda tutmanın üç iyi yoludur. Dengeli bir diyet, eklemlerde ve kemiklerde esneklik ve hareketlilik için aktif bileşenlerle desteklenebilir.

Kemiklerimizin ve eklemlerimizin düzgün çalışmasından sorumlu ana faktör esas olarak kalsiyum ve proteindir, bu nedenle vücudumuz bu tür bir rahatsızlıktan muzdarip olduğunda bu besinler bakımından zengin bir diyet gerekli hale gelir. Kemiklerimiz ve kaslarımız için diğer önemli aktif bileşenler, gıdalarda bulunan kollajen, hyaluronik asit ve magnezyumdur.

Bazen takviyeler, iyi profesyonel tavsiyelerin verilmesi ve eklemleri uygun şekilde beslemek için doğru aktif bileşen kombinasyonunun seçilmesi koşuluyla, belirli kas koşullarına veya spor hedeflerine yardımcı olabilir.

Birçok besin maddesi var, hangisini seçmeliyim?

Bildiğimiz gibi, birçok çeşit besin maddesi vardır. Önemli olan, hangi diyeti izlemem gerektiğini ve aktif bileşenlerin uygun bir kombinasyonu da dahil olmak üzere takviye edilmesinin önerilip önerilmediğini bilmektir.

Kondroitin, D-Glukozamin, kollajen ve hyaluronik asit, osteoartiküler sistemimizi dengelemede yararlılıkları için yaygın olarak kullanılmaktadır. Şerbetçiotu, zerdeçal, ısırgan otu ve arpagofit gibi diğer aktif bileşenler de bu amaca katkıda bulunabilir.

MARNYS® Artohelp Spor Masajı

Masajlar, en zor bölgelerdeki kasların, kemiklerin ve eklemlerin refahı için en iyi müttefikiniz olabilir.

MARNYS® ARTOHELP, Arnika ve Harpagofit özlerine dayanan masajlar için% 100 bitkisel bir yağdır. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve tüm cilt türleri için uygundur. Bileşenlerinin kombinasyonu ayrıca yaralanmaları önlemek için etkili bir tedavi sağlar.

Günlük egzersiz veya yoğun fiziksel çaba nedeniyle yaralanmaları önlemek için kasların ve bağların eğitimi ve iyileşmesi için tavsiye edilir.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler