1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Güzellik
  4. Hassas ve Tahriş Olmuş Ciltler İçin 4 Kozmetik Yağ

Hassas ve Tahriş Olmuş Ciltler İçin 4 Kozmetik Yağ

Maske kullanımı nedeniyle cilt üzerindeki etkiler

Üst üste birkaç saat maske kullanımı, elmacık kemikleri, burun kıkırdağı ve çene üzerindeki sürekli sürtünmeye ek olarak, nem ve ısıda bir artışla bölgede bir mikro ortama neden olur. Bu tahrişe neden olur, aynı zamanda çene veya burunda kuruluk ve dökülme ve hatta sivilce kopmalarına neden olur.

Sağlık uzmanları, maskelerin sürekli kullanımı nedeniyle en çok etkilenenlerdir, bu nedenle bu bölgelerdeki cilt durumunun tahrişine ve değişmesine ek olarak, maske yüzden çıkarıldığında görünür izler de ortaya çıkabilir.

Sürekli maske kullanırken yüzün cildine nasıl bakılır?

Cildin parlaklığını korumak ve maskenin arkasına gizlenmiş alanlarda kızarıklık veya sivilce oluşumunu önlemek için, günlük temizlik ve nemlendirme rutini ile cilt bakımını korumak önemlidir.

Temizlik, cildi aşırı derecede dehidrate etmeyen ürünlerin uygulanması için şartlandırmanın ve hazırlamanın ilk adımıdır ve bunu nemlendirici ürünler izlemelidir.

Doğru hidrasyon, cildin doğal koruyucu bariyer fonksiyonunu korumak ve kuruluk veya tahriş gibi maske kullanımından kaynaklanan sorunların ortaya çıkmasını önlemek için gereklidir.

Cildi nemlendirmek ve yatıştırmak için, ihtiyaçlarınıza ve cilt tipinize uygun ve cildi en iyi durumda tutan doğal bileşenler içeren ürünler kullanmak önemlidir.

Doğal cilt bakım içerikli yağlar

Cildin hidrasyonunu korumak için, kuşburnu veya jojoba gibi bazı doğal yağlar, maske kullanmadan önce ve sonra veya cildimizi susuz bırakabilecek kirletici ajanlara veya durumlara maruz kalmadan önce ve sonra uygulamak için mükemmel ortaklar olacaktır. Her zaman temiz cilde uygulanmalıdırlar.

Nemlendirme sağlamak ve cildi yatıştırmak için mükemmel bir doğal bileşen aloe vera’dır. MARNYS® Organik Yatıştırıcı Aloe Vera Yağı, cilt için nemlendirici ve yenileyici görevi gören, COSMOS ORGANIC tarafından sertifikalandırılmış% 100 bitkisel yağ ve% 99.9 organiktir. Yüzünde hafif tahriş olmuş cildi yatıştırmak için kullanılabilir, çünkü eritemin olası bir görünümü durumunda pürüzsüzlük ve sakinleştirici bir etki sağlar. Ek olarak, yüksek yağ asidi içeriği sayesinde cildin doğal koruyucu bariyer fonksiyonunu korur.

Yaz aylarında, sıcaklıklardaki artışla birlikte, güneşe maruz kaldıktan sonra veya ağda yapıldıktan sonra da uygulanabildiği için çok yönlü bir yağdır. Hemen emilir ve ciltte yağlı bir his bırakmaz. Son olarak, sprey formatı taşımayı ve uygulamayı kolaylaştırır.

MARNYS® Organik Argan Yağı, yağlı kalıntılar bırakmadan cilde hızla emilen hafif, akışkan bir dokuya sahip% 100 saf, bitkisel bir yağdır. Argan Yağı, güneydoğu Fas’tan gelen argan ağaçlarından (Argania spinosa) meyve çekirdeklerinin soğuk preslenmesiyle elde edilir.

Cildinize ve saçınıza beslenme, parlaklık ve yumuşaklık sağlar. Tüm cilt tipleri, özellikle kuru ve hasarlı cilt ve saçlar için uygundur.

Öte yandan, MARNYS® Jojoba Yağı’nın cildin yağ dengesini yeniden sağladığı belirtilir. Soğuk presleme ile elde edilen% 100 doğal bir sıvı balmumu olan COSMOS NATURAL contasına sahiptir. Herhangi bir yağlı kalıntı bırakmadan yoğun hidrasyon sağlar ve saçlara da uygulanabilir.

Tüm cilt tipleri için ve özellikle tahriş etme eğilimi olan hassas ciltler için belirtilen bir başka yağ, MARNYS® Yatıştırıcı Marigold Yağı’dır. Calendula ve Huş ağacı özleri ile cildin doğal yenilenmesini sakinleştiren, yumuşatan ve yardımcı olan% 100 bitkisel bir yağdır.

Kullanımı 3 yaşından büyük çocuklar için bile endikedir. Ek olarak, nergis güneşe maruz kaldıktan sonra cildin yenilenmesine yardımcı olur ve cildi yatıştırır ve ferahlatıcıdır.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler