1. Anasayfa
  2. Marnys'ten Yenilikler
  3. “Sınırımın nerede olduğunu biliyorum ama nereye varabileceğimi görmek için kendimi zorluyorum.”

“Sınırımın nerede olduğunu biliyorum ama nereye varabileceğimi görmek için kendimi zorluyorum.”

On iki kez İspanyol bisiklet deneme şampiyonu olan Raúl Martínez, spor hedeflerinize ulaşmak için vücudunuza nasıl bakacağınızı ve performansınızı nasıl optimize edeceğinizi anlatıyor.

Club Trial bici Cartagena’nın sürücüsü Raúl Martínez, iki tekerlek üzerinde en zorlu sporlardan biri olan bisiklet denemesinde en üst düzeyde performans ve başarı örneğidir.

22 ve 23 Haziran’da Cartagena’daki Los Camachos’un yeni pistinde düzenlenen 2019 İspanya Deneme Bisiklet Şampiyonası’nda on ikinci ulusal ödülünü aldı ve 30 Haziran’da Brumano’daki (İtalya) Avrupa Şampiyonasında podyumda üçüncü sırada yer aldı. .

1. 37 yaşında, 2000 ile 2005 yılları arasında üst üste beş yıl İspanyol Trial Bisiklet Şampiyonu olmayı da içeren başarılarla dolu bir rekorunuz var. Sizce bu en büyük spor başarınız ne oldu?

Dürüst olmak gerekirse, başarım başlıkların ötesinde, her gün antrenmandan sonra en üst düzeyde performans göstermeye devam edebilmektir. Sınırımın nerede olduğunu biliyorum ama ne kadar ileri gidebileceğimi görmek için kendimi zorlamaya devam ediyorum.

2. Antrenmanlarınıza ve olağan işlerinize ek olarak, her Cumartesi, Junior School of the Club Trial bici Cartagena’dan çok küçüklüklerinden beri bu spora ilgi duyan 30 kişilik bir gruba (hatta bisiklete binen çocuklar bile) eğitim veriyorsunuz. eğitim tekerlekleri). Hiç şüphesiz, bunu Cartagena’da ve İspanya’nın her yerinde tanıtmak için güçlü bir taahhüttür. Deneme Bici’nin bugünü ve geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence harika bir geleceği var. Harika genç binicilerimiz var ve bu, eğitmenleri ve teknik yönetimi ile birlikte bu genç şampiyonlara ulaşmak için denemelere yardımcı olan Club Trial bici Cartagena okulu sayesinde. Gelecek vadeden kategoride şimdiden bir İspanyol şampiyonumuz var, Luis Manuel Martínez, kulüp tarafından yapılan iyi işlerin açık bir örneği.

3. Bisiklet denemesinin en zor kısmı nedir?

her şeyi söylerdim. Bu çok fiziksel ve çok teknik bir spor ama aynı zamanda güç ve cesarete de ihtiyacınız var. Elbette, zihinsel olarak da çok iyi olmak zorunda mısın?

4. Konsantrasyonunuz ve zihniniz üzerinde nasıl çalışıyorsunuz? Bir yarıştan önce dinlenme veya antrenman rutininiz nedir?

Rahatlamaya ve çok dinlenmeye çalışıyorum. Zaten biraz deneyimim var ve anın tadını çıkarmam gerektiğini biliyorum. Rutinime gelince, her zaman devreyi çok iyi tanımaya çalışırım ve ayrıca takım arkadaşlarım ve rakiplerim ile tartışırım. Ayrıca psikoloğumun bana öğrettiği bazı zihinsel egzersizler yapıyorum.

5. Bir yarıştan veya önemli bir şampiyonadan önceki veya sonraki günlerde antrenman rutininiz nasıl?

Genellikle, sahte bir yarış gibi, rekabete çok odaklanarak antrenman yaparım. Ayrıca günlük antrenmanlarımda zayıf noktalarımı geliştirmeye çalışıyorum. Genelde binmeyi severim ve denemeler yapmaktan zevk alırım.

6. Sadece yarışmalar değil, günlük denemeler de bisiklet antrenmanı vücut üzerinde çok zor çünkü açık havadasınız, bu nedenle güneş ve sıcak, yağmur veya soğuk olsun her türlü çevresel koşula maruz kalıyorsunuz. Kendinizi fiziksel olarak nasıl korursunuz?

Gerçek şu ki, bizim için en kötü zaman yaz aylarıdır. Bir dereceye kadar alışmış olsak da, sıcağa daha fazla maruz kalıyoruz. Koruma ile ilgili olarak, hem giysilerde hem de korumalarda hafif ekipman kullanıyoruz, ancak kask zorunludur.

7. Vücudunuzun en çok hangi bölümü veya bölümleri acı çekiyor? Onlara nasıl bakıyorsun?

Ayak bileklerimden ve dizlerimden çok acı çekiyorum, ancak son yıllarda onlara daha fazla özen gösteriyorum. Uygun bir ısınma ve tabii ki iyi bir esneme vücudun bu bölgeleri için çok önemlidir.

8. Deneme bisikletinde vücudunuzu korumanın yanı sıra kilonuzu ve tonunuzu korumanız da önemlidir. En iyi performansınızı sergileyebilmek için beslenmenize dikkat ediyor musunuz? Bunu nasıl yapıyorsun?

Evet, tüm sporlarda olduğu gibi hem kilonuza hem de fiziğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Kişisel olarak günlük aşınmamı ve yıpranmamı tamamlayan bir diyete sahip olmaya çalışıyorum.

9. Diyetinizi sporla da destekliyor musunuz? takviyeler?

Günlük antrenmanlarımda kahvaltıda Marnys Sports’tan MultiCereal Energy alıyorum, bana enerji veriyor ve antrenmanım sırasında beslenmiş hissediyorum.

Ayrıca antrenman sırasında genellikle izotonik bir içecek alırım. Dayanıklılığı artırmak için elektrolit dengesini yeniden sağlamak önemli olduğu için Marnys Sports’tan Metal Dayanıklılık da alıyorum.

10. Spor takviyesinden ne gibi faydalar elde edersiniz?

Genel olarak iyi beslenmek gerekir, özellikle denemelerde sert hissetmemek önemlidir ve bu spor takviyesi ile önlenir. Örneğin, magnezyum içeren takviyeler spazmları ve krampları önlemeye yardımcı olur. Marnys tarafından sunulanları seviyorum çünkü çok uygun olan içilebilir bir şişe biçiminde geliyorlar.

11. Özellikle deneme bisikletçilerine önereceğiniz herhangi bir takviye var mı?

Tüm Marnys Sports takviyeleri önerilir. Çok zorlu ve uzun bir yarışma olan Avrupa denemesi için yarışma boyunca Electrolyte Recocovery kullanıyordum, bu da bana ayak uydurmamı ve yarışma sonunda yorulmamamı sağladı.

12. MARNYS SPORTS®’ta olduğu gibi spor takviyelerinin %100 doğal olması sizce önemli mi?

Evet, tabi ki öyle. Doğal olan ve kimyasal içermeyen her şey fiziği aldatmaktan kaçınmaya yardımcı olur.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler