1. Anasayfa
  2. Marnys'ten Yenilikler
  3. Sosyal Sorumluluk Projeleri
  4. 2022 Dünya Saati Uygulamasına Dahil Oluyoruz

2022 Dünya Saati Uygulamasına Dahil Oluyoruz

  • MARNYS, 26 Mart’ta ışıkları kapatarak iklim değişikliğine karşı küresel harekete bir yıl daha katılıyor.
  • Şirket ayrıca bilinçlendirme kampanyasını desteklemekte ve sürdürülebilir ve enerji tasarrufu sağlayan önlemlerle hareket etmektedir.

MARNYS – Martínez Nieto, S.A, kar amacı gütmeyen kuruluş WWF tarafından desteklenen dünya çapındaki ‘Dünya Saati’ girişimine bir yıl daha katılıyor. (Dünya Doğayı Koruma Vakfı).

Şirketin Cartagena’daki Los Camachos sanayi parkındaki tesislerinde 26 Mart günü 20:30-21:30 saatleri arasında ışıklar, ışıklı tabelalar ve elektronik cihazlar kapatılacak.

Ayrıca şirket, tüm çalışanları, müşterileri ve işbirlikçileri Dünya Saati’ne katılmaya teşvik etmek için sosyal ağlar, web sitesi ve dahili haber bülteni aracılığıyla farkındalık kampanyasına katılmaktadır.

MARNYS, bu eylemle iklim değişikliğiyle mücadelenin, sürdürülebilir ve enerji tasarrufu sağlayan önlemler almanın önemi konusunda farkındalık yaratmak istiyor.

Dünya Saati 2022: farkındalığı paylaşın

Önceki yıllarda olduğu gibi, WWF bir kez daha hepimizi #Connect2earth sloganıyla bu harekete katılmaya davet ediyor.

Organizatörler, “Bugün Dünya Saati, doğayı koruma, iklim kriziyle mücadele ve hepimiz için daha parlak bir geleceği şekillendirmek için birlikte çalışma konusunda farkındalığı artırmayı ve küresel konuşmaları ateşlemeyi hedefliyor” diye açıklıyor.

MARNYS, tüm çalışanlarını ve müşterilerini bu girişime bireysel olarak da katılmaya davet ediyor. Ne kadar neşeli olursa, küresel etki o kadar büyük olur.

Çevre ve enerji verimliliği taahhüdü

MARNYS, Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) planının bir parçası olarak, atık ve emisyonları azaltmayı, su ve enerjiyi korumayı, malzemeleri geri dönüştürmeyi ve çevre koruma çabalarını artırmayı amaçlayan bir dizi eylem içeren bir Sürdürülebilir Kalkınma programı olan ‘MARNYS PLANET’e sahiptir.

Şirket, iki yılda enerji tüketimini ve CO2 emisyonlarını %37’den fazla azaltmayı başardı. Çevre Yönetim Sisteminin (ÇYS) uygulanması, öz tüketimli fotovoltaik santral ve aydınlatma, iklimlendirme ve yalıtım alanlarındaki iyileştirmeler gibi farklı eylemlerle şirket, tesisleri için A Sınıfı Enerji Verimliliği Belgesi’ni de aldı.

DÜNYA SAATİ’ni Sosyal Medyadan Takip Edin

Earth hour
Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler