1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Güzellik
  4. Cildiniz kuru mu? Günlük Cilt Bakım Rutinine Göz Atın

Cildiniz kuru mu? Günlük Cilt Bakım Rutinine Göz Atın

Kuru cildim olup olmadığını nasıl anlarım?

Kuru cilt genellikle susuz, pürüzlü, sıkılık hissi ile ve hatta dökülme, ifade çizgileri görünebilir veya tahriş, kızarıklık veya kaşıntılı bir his gibi stres belirtilerine eğilimli olabilir.

Bunun nedeni, cildin cildin koruyucu bariyer fonksiyonunu besleyen ve koruyan su ve yağ asitlerini (Omega asitleri gibi) kaybetmesidir. İklim koşulları, çok soğuk veya çok sıcak sıcaklıklar, çevre ve dijital kirlilik gibi dış etkenler de cildin doğal koşullarını etkiler.

Kuru cilt ve hızlandırılmış yaşlanma

Nem ve yağ asitleri seviyesindeki bu boşluğun bir sonucu olarak, cilt az miktarda sebum veya yağ üretir ve özel bakıma ihtiyaç duyar. Kuru cilt de erken yaşlanmaya eğilimlidir, çünkü ciltteki nem eksikliği ince çizgileri vurgulama ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olma eğilimindedir. Çoğu durumda, aşırı kuru cilt, atopik dermatit gibi diğer cilt koşullarına yol açabilir.

Cildi onarmak ve hidrasyonunu iyileştirmek için, kuru cilt bakım ürünleri ile cilde özgü bir rutini takip etmek önemlidir. Bitkisel yağlar ve / veya tereyağı, kuru cildi nemlendirmeye ve kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

Kuru cilt bakımı için günlük rutin

Kuru ciltler için doğal kozmetik ürünler kullanan bu rutin ile yüzünüzdeki kuru cilde dikkat edin.

1. Adım: Kuru ciltler için yüz temizliği

Yüzünüzü temizlemek, kirlilikleri gidermek ve cildinizi taze ve temiz tutmak için günde iki kez yapmanız gereken ilk şeydir. Kuru ciltler için kuru cildi daha da kötüleştirmeyecek veya tahriş etmeyecek özel temizleyiciler kullanın. Durulanması gereken temizleyiciler kullanıyorsanız, ılık suyla durulayın, çünkü çok fazla soğuk veya sıcak su cilt kuruluğunu kötüleştirebilir.

2. Adım: Kozmetik ampuller ve bitkisel yağ ile nemlendirme

Cilt temizlendikten sonra, hidrasyon esastır.

Kremi veya bu durumda nemlendirici yağı uygulamadan önce, cildi çevresel ve dijital kirlilikten koruyan antioksidan aktiviteye sahip aktif bileşenlerin bir konsantresi olan Beauty In & Out ANTI-POLLUTION EXTREME ampulleri gibi gün boyunca kozmetik bir ampul uygulayabiliriz. Akşam rutininiz için, Beauty In & Out ANTI-AGING NIGHT REPAIR ampulleri kuru ciltler için çok uygundur, çünkü hyaluronik asit hidrasyon, yumuşaklık sağlar ve cildin koruyucu bariyerini onarır. Sabahları ve geceleri her birinin yarım ampulünü kullanın.

Ampulleri cilde uyguladıktan sonra, cildinize uygun bir bitkisel yağ uygulayabilirsiniz, bu durumda kuru cilt, cildin elastikiyetini yenileyen, nemlendiren ve geri kazandıran Canlandırıcı Kuşburnu Yağı gibi. Ayrıca, cildin hidrasyonunu, yenilenmesini ve beslenmesini iyileştirmeye yardımcı olan önemli bir Omega-7 yağ asidi kaynağı sağlayan Macadamia Yoğun Nemlendirici Yağı da kullanabilirsiniz.

3. Adım: Vücudumun aşırı kuru bölgeleri varsa ne olur?

Kuru yüz cildine ek olarak, vücudunuzun dirsekler, eller veya bilekler gibi özellikle pürüzlü veya çatlamış başka kısımları varsa, tereyağı kullanımı şiddetle tavsiye edilir.

Deniz Topalak ve Marigold’lu Organik Shea Yağı% 100 doğal, organik ve cildin kuru, pürüzlü ve çatlamış bölgelerini beslemek ve yatıştırmak için idealdir. En çok hasar gören bölgelere uygulayın ve masaj yapın ve eritmek için yayın. Veya Badem Yağını kendi başına veya cilde elastikiyet ve hidrasyon sağlayan normal vücut nemlendiricinizle birlikte uygulayabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler