1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Ekranlardan gelen mavi ışık cildinize nasıl zarar veriyor?

Ekranlardan gelen mavi ışık cildinize nasıl zarar veriyor?

Mavi ışığa maruz kalmak aşağıdaki gibi cilt hasarlarına neden olur:

  • Erken yaşlanma ve fotoyaşlanma.
  • Oksidatif stres.
  • Cildin kuruluğu ve dehidrasyonu.
  • Sıkılık kaybı, mimik çizgileri ve kırışıklıklar.
  • Göz altındaki koyu halkalar veya lekelerin görünümü gibi cilt pigmentasyonundaki değişiklikler

Erken yaşlanma ve foto yaşlanma

Erken cilt yaşlanması, mavi ışığın cildimiz üzerindeki ana etkisidir. Bilgisayar veya diğer cihazların başında uzun saatler geçiren kişilerin parlaklık kaybı, donukluk ve lekelerin görünümünü hissetme olasılığı daha yüksektir.

Oksidatif stres ve serbest radikaller de kırışıklıklar ve ince çizgiler yoluyla cilde zarar verir.

Cildi mavi ışıktan nasıl korursunuz?

Pantalla azul efectosGüzel görünen, bakımlı bir cilde sahip olmak, sağlıklı beslenmek, bol sıvı tüketmek, yeterince uyumak ve dinlenmek gibi izlememiz gereken sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarının bir parçasıdır.

Mavi ışık kaynaklarına ve diğer çevresel kirleticilere maruz kalmanın azaltılması da sağlıklı ve parlak bir cildi korumanın anahtarıdır.

Güzellik ve cilt bakımı rutinlerine gelince, özellikle yatmadan önce ve uyandıktan sonra iyi bir günlük yüz temizliği ile başlamak, kiri ve kirleri temizlemek için önemlidir.

Cildi nemlendirmek söz konusu olduğunda, kremler veya ampuller gibi farklı kozmetik ürünlerinde arayabileceğimiz bazı spesifik doğal aktif maddeler vardır. Bazı kozmetik ampuller, bu aktif bileşenlerin yüksek bir konsantrasyonuna sahiptir ve bileşenlerin antioksidan özelliklerini garanti eden inert atmosferlerde paketlenir.

Fotoyaşlanma önleyici ve kirlilik önleyici özelliklere sahip aktif maddeler arasında Niacinamide (Vitamin B3), hücreleri yaygın hava kirleticilerinden koruma yeteneği, yaşlanmayı önleyici ve hiperpigmentasyon modüle edici özellikleriyle öne çıkıyor.

White Horehound gibi daha az bilinen diğer bitki bileşikleri, kirlilik önleyici, antioksidan, yatıştırıcı ve cilt koruyucu özelliklere sahip fitokimyasallar içerir. Ultraviyole (UV) ve mavi ışığa (HEV) maruz kaldığında hücreleri koruyan Glikojenin yanı sıra.

Anti-mavi ışık kozmetik ampuller

MARNYS® Beauty In & Out ANTI-KİRLİLİK EXTREME ampulleri, ekranlardan gelen mavi ışık için kozmetik ürün yelpazesindeki yıldız ürünlerden biridir. Cildiniz çevre kirliliğine veya elektronik cihazlardan radyasyona maruz kalıyorsa bu ampuller tam size göre.

Yenilikçi formüllerinin, antioksidan ve yaşlanma karşıtı koruma sağladığı, ayrıca tonu nemlendirdiği ve birleştirdiği kanıtlanmıştır.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler