1. Anasayfa
  2. Marnys'ten Yenilikler
  3. Tesislerimizde A Sınıfı Enerji Verimliliği Belgesi Aldık

Tesislerimizde A Sınıfı Enerji Verimliliği Belgesi Aldık

  • Binanın yakın zamanda genişletilmesi, fotovoltaik panellerin kurulumuyla birlikte Yenilenemeyen Birincil Enerji tüketimini %36 oranında azaltmayı başardı.
  • Ayrıca yıllık karbondioksit salınımında da 10 kgCO2/m² azalma sağlanmıştır.

MARNYS – MARTÍNEZ NIETO, S.A., Cartagena’daki tesislerin yakın zamanda genişletilmesi ve yenilenmesinden sonra tesisleri için A Sınıfı Enerji Verimliliği Sertifikasını aldı. Sürdürülebilirlik ve çevreye karşı sorumluluk, 50 yılı aşkın bir süredir sıkı kalite, güvenlik ve yenilik standartları altında çalışan şirketin temel direklerinden biridir.

Şirket, özellikle Yenilenemeyen Birincil Enerji tüketimini %36 oranında azaltarak, yıllık karbondioksit emisyonunu 10 kgCO2/m² azaltarak, inşaat için A Sınıfı Enerji Derecelendirme Ölçeğinde en üst seviyeye ulaşmıştır.

Bu sayede tesisler çevre alanında tamamen sürdürülebilir ve performansına etkin katkı sağlamaktadır.

Diğer iyileştirmelerin yanı sıra, güç çıkışı ve tüketimi 1.000 Kw/yıl olan fotovoltaik panellerin montajı sayesinde bina öz tüketim için elektrik enerjisi üretimine sahiptir.

Ayrıca bina, iklim kontrolü ve ACS sistemi alanında ısı geri kazanımlı veya doğal ışık kullanılarak kontrollü LED aydınlatma ile iyileştirildi.

KALİTE, GIDA GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE BELGELERİMİZ

MARNYS – MARTÍNEZ NIETO, S.A., çevresel taahhüdüne uygun olarak, çevresel etkileri azaltmayı ve çevrenin korunmasına katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir çevre yönetimi standardı olan ISO 14001’de sertifikasyon sürecini başlatmıştır. uluslararası standartları takip eden etkin Çevre Yönetim Sistemi (ÇYS).

2020’nin ilk üç ayında şirket, ürünlerin kalitesi ve gıda güvenliği ile ilgili IFS FOOD, sürüm 6.1 gibi şirket faaliyetlerinin geliştirilmesi için üç temel sertifikayı da yeniledi; Ürünlerin uygun ve kontrollü bir şekilde üretildiğini belgeleyen FDA 21 CFR Part 111’e göre GMP; ve kalite yönetimine ilişkin uluslararası ISO 9001:2015 standardı.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler