1. Anasayfa
  2. Blog
  3. Sağlık
  4. İçilebilir takviye gıdaların avantajları nelerdir?

İçilebilir takviye gıdaların avantajları nelerdir?

İçilebilir şişeler nedir?

İçilebilir şişeler, gıda takviyelerini ve ilaçları oral olarak sıvı halde almak için piyasada bulunan dozaj formatlarından biridir.

Tek dozluk içilebilir şişe, dağıtıcılardan, bardaklardan veya kaşıklardan kaçınan tek kullanımlık bir sıvı formatıdır.

Son birkaç yılda, sunduğu birçok avantaj nedeniyle giderek daha fazla talep görmektedir.

Neden tek doz içilebilir formatta takviyeleri almalısınız?

Tek doz içilebilir şişe formatı, günlük büyüklüğü veya miktarı onları almayı bırakmalarına neden olan hapları, tabletleri veya kapsülleri almamayı tercih edenler için alınması daha kolay olan sıvı formatların tüm avantajlarına sahiptir.

Ancak bu format aynı zamanda dozaj bardakları veya çay kaşığı içeren şuruplar gibi diğer sıvı formatlardan daha uygun ve pratiktir.

Bu nedenlerin yanı sıra, bir ilacın veya gıda takviyesinin hangi formatta alınacağını seçmek söz konusu olduğunda, birçok kişi teknik olarak en etkili dozaj formatlarından biri oldukları için tek doz içilebilir şişeleri seçer.

İçilebilir şişelerin avantajları

As we have said, the advantages of drinkable vials are many, the most important of which are as follows:

Daha iyi emilim ve biyoyararlanım

Aktif bileşen hızlı bir şekilde salınır, emilimi ve biyoyararlanımı arttırır (aktif bileşenin kan ve dokularda mevcudiyeti).

Aktif bileşenlerin stabilitesi korunur

Formül, kontrollü bir sıcaklık, nem ve basınç ortamında dolum teknolojisi sayesinde modifikasyon veya dönüşümden uzak kalır.

Tam dozaj

Formüldeki aktif bileşenlerin miktarının verimli bir şekilde dozlanmasını sağlar.

Daha güvenli ve hijyenik paketleme

Tek dozluk bir şişe, aktif bileşenler için hermetik olarak kapatılmış koruma sağlayarak harici kontaminasyon ve açıldıktan sonra kurcalama olasılığını azaltır. Ek olarak, tek kullanımlık bir sıvı formatı olduğu için, rahatsız edici dağıtıcılara, bardaklara veya kaşıklara gerek yoktur.

Taşıması ve içmesi kolay

Tek dozluk içilebilir bir şişenin küçük boyutu günlük hayata uyar, çantalarda veya sırt çantalarında taşımayı kolaylaştırır, böylece her zaman, her yerde alınabilir. Bu aynı zamanda onu almayı unutmanızı da önler.

Daha hoş tat ve koku

Kullanılan teknoloji sayesinde, çözümler çok esnektir ve zevkimize ve kokumuza hoş gelen tatlar ve kokular ekleme konusunda giderek daha gelişmiştir.

İçilebilir flakon formatında gıda takviyeleri

İçilebilir kolajen & Koenzim Q10

Kollajen, protein kütlemizin% 25-35’i arasında vücutta en bol bulunan proteindir. Varlığı, dermis boyunca elastikiyet ve sıkılık sağlayan yoğun bir ağ oluşturarak cilde yapısal bütünlük kazandırır; derzlerde ise düzenleme, montaj, bütünlük ve mekanik özellikleri yönetir. İçilebilir hidrolize kollajen, bu proteini besleyici bir kozmetik bileşen olarak almanın kolay, kullanışlı ve etkili bir yoludur. Marnys Collagen Beauty In&Out ürününe buradan ulaşabilirsiniz.

İçilebilir L-Karnitin

L-Karnitin, sporda, hem ara sıra hem de rekreasyonel olarak ve profesyonel olarak yaygın olarak kullanılan doğal bir bileşiktir. Enerji metabolizmasında ve kasların enerji rezervi olan uzun zincirli yağ asitlerinin taşınmasında rol oynar.

Lipozomal bir formülasyondaki L-karnitinin içilebilir formatı, ince bağırsakta emilmesini sağlar, biyoyararlanımını arttırır ve vücuttaki aktivitesine katkıda bulunur. Ürüne buradan ulaşabilirsiniz.

İçme takviyelerinde Cranberry

Cranberry ile içilebilir şişelerde de bulunabilir. Yetişkinlerde idrar yollarının genel refahını etkili bir şekilde destekleyen bir seçimdir. Marnys’in Cistomar ürününe buradan ulaşabilirsiniz.

İçilebilir uyarıcı kompleksler

İçilecek farklı enerji takviyesi formatları arasında, tek doz içilebilir şişe formatı, spor yapıyorsanız gıda takviyeleri almak için özellikle kolay ve kullanışlıdır. Örneğin, fiziksel performansı ve zihinsel konsantrasyonu kolaylaştıran kafein, Kore ginsengi ve teobromin gibi vitaminleri veya uyarıcı bileşenleri içerebilen ‘çekimlerde’ çok pratik ve kullanışlı bir seçenektir.

Sosyal ağlarda paylaşın

En çok okunanlar

En Yeniler